Netspeed'de ping dalgalanması

Nisa

Member
Merhaba. Hattım fiber. Bayramdan önce internetimde sürekli kesilmeler oluyordu. Son birkaç gündür de pingimde dalgalanmalar var. Dün sabah denedim stabildi fakat akşam olunca yine dalgalanma başladı. 1 ay oldu Netspeed'e geçeli, 1 gün düzgün internet kullanamadım, bin pişmanım. Değiştiremiyorum da. Müşteri hizmetlerinin ping testi yaptırmaktan ve modemi resetlemekten başka bildiği bir şey yok. Statik IP satın alırsam ping dalgalanmasına etkisi olur mu? Nasıl çözebilirim bu sorunu veya ilk 3 aydan önce bu firmadan kurtulma şansım var mı?

Son düzenleme:

PythonXo

Active member
Merhabalar, firmanın kapasite sorunu ile alakalı. Statik ip alsanız bile %100 olarak çözüm üretemezsiniz. Örnek vermek gerekirse. 100gbps kapasiteli bir firma 20 abone alıyor fakat aktif kullanımda kapasite yetersiz kalıyor. Veya abone geliyor kapasite yetersiz kalıyor. Sorun oluyor. Network altyapıları yetersiz denilebilir. Hiç yoktan 1 aylık statik ip alınız deneyiniz mevcut oyunlara port açınız. Fakat dediğim gibi firmalık sorun. Cgnat ile alakalı değil.

Yiğit Gençer

Administrator
Yönetici
Hatlarda bakım çalışması olabilir ama arkadaşlarında dediği kapasite yerersizliği olabilir. IP konu olmayabilir ama 1 aylık Statik IP alıp deneyebilirsiniz...
Netspeed müşteri hizmetleri detaylı olarak ne diyor? Konuyu ilk olarak kendi firmasında çözmek en mantıklısı :)

Yiğit Gençer

Administrator
Yönetici

PythonXo

Active member
1000Mbps Telekom altyapısında turknet vermez bence cunku tek paket tek fiyat gibi sistemleri bulunuyor ve kendi kendi altyapısı 1000mbps hemde telekoma verse kapasite diye birşey kalmaz şuan bile kapasite sorunu az cok hafifte olsa yaşanlar bulunuyordu ama düzeltildi diye biliyorum.
Bu sorunlar çözülcek mi? 2019 da kullandım o zamanda ping,kesinti,loss dan sorun yaşıyordum. :D

Nisa

Member
İlk olarak tek fiyat politikalarından vazgeçmeliler diye düşünüyorum. 1000 Mbps olmasa da, en azından 200 Mbps'ye yükseltmeliler, fiber altyapısı olan biri için 100 Mbps kullanmak komik duruyor bence. Yıl 2023.

Yiğit Gençer

Administrator
Yönetici
Telekom 100 MBPS sınırında kaldığı zamanlar TurkNet kendi altyapısındaki her eve 1 GBPS vererek çok fazla ön plana çıktı. Telekom'da 1000 MBPS'ye geçince TürkNet'e vermem ben sana, kal böyle ortada (işin espirisi böyle, yoksa daha kurumsal bir dil var elbette) demiş olacak ki şu anda 100 MBPS'de kaldılar.
Ayrıca zaten şu anda Telekom altyapısı ve GigaFiber altyapısı olmak üzere iki farklı fiyatlandırma var diye biliyorum. (eğer değişmedi ise, son zamlardan önce öyleydi diye hatırlıyorum...)
Yakında TurkNet'de çıkarabilir Telekom ve GigaFiber adlı iki ayrı paket :)

Fast

New member
Netspeed üzerinde statik IP kullanıyorum ücret ödemiyorum IP havuzlarında değil kapasitelerinde bir problem mevcut. Kendileri ile iletişime geçilmemesi için ellerinden geleni yapıyorlar...