Rehber SFP+ & SFP Modüller

root

Moderator
Moderator
SFP+ (Small Form-factor Pluggable Plus) modüller, fiber optik veya kablo bağlantıları için kullanılan küçük boyutlu, çıkarılabilir modüllerdir. SFP+ modüller, SFP (Small Form-factor Pluggable) modüllerin yerine geçen, daha yüksek hızlı ve daha yüksek kapasiteli bir alternatiftir.

SFP+ modüller, genellikle 10 Gbps veya 16 Gbps hızına kadar destekler. Bu modüller, SFP modüllerin yerine kullanılabilir ve aynı zamanda bazı switch ve router modellerinde SFP modüllerle birlikte kullanılabilir. Bu modüller, çeşitli medya tipi ve uzunlukları için destekler ve çeşitli uzunluklar arasında çalışabilirler.
SFP+ modüller, LC konnektörleri ile bağlanırlar. Bu konnektörler, optik fiber kabloların ön ucuna takılır ve birçok farklı medya tipi ile çalışabilirler. Bu modüller, aynı zamanda çoklu modül veya çoklu medya desteği için de kullanılabilirler.

SFP+ modüller, çeşitli sektörlerde kullanılır. Örneğin, veri merkezlerinde, özel ağların bağlantı noktalarında, geniş alan ağlarında ve özel ağların bağlantı noktalarında kullanılırlar. Ayrıca, SFP+ modüller, çeşitli hizmet sağlayıcılar tarafından sunulan hizmetler için de kullanılır.
Sonuç olarak, SFP+ modüller, yüksek hızlı ve yüksek kapasiteli bir bağlantı için kullanılabilecek kompakt ve çıkarılabilir modüllerdir. Bu modüller, çeşitli medya tipi ve uzunlukları için destekler ve çeşitli uygulamalarda kullanılabilirler. Ayrıca, SFP+ modüller, LC konnektörleri ile bağlanır ve çoklu modül veya çoklu medya desteği için de kullanılabilirler.
 
Üst