Neler Yeni

Güncel Profil Mesajları

Slm abi Nokia G240-G-C modemin arayüzüne nasıl girebilirim fiber bağladım ama bilgisayarda tablette wifi bağlantısını göremedim sonr bilgisayarda komut istemi ile denedim yine giremedim bilginiz varsa yardım lütfen
mafaky
mafaky
Maalesef bu cihaz konusunda hiçbir bilgim yok... Ancak ne yaptığınızı da anlamadım. Bu Nokia cihaz bildiğiniz anlamda bir "fiber modem. (HGW=Wi-Fi Router) değildir ki. Zaten bu cihazın hiçbir Wi-Fiözelliğide yoktur. Söz konusu cihaz aslında 4 portu olan bir ONT'dir.
mafaky
mafaky
Bu cihaz T.Telekom altyapısı ile aboneye gelen aynı (tek) Fiber hattan 2 ya da 4'e kadar ayrı FiberNet hesabını bölüştürmek için kullanılır. Yani arkasındaki 4 LAN çıkışına ayrı ayrı 4 adede kadar farklı HGW bağlanmalıdır.
Aslında bunların her ikisi de daha doğru tanımlamayla VDSL2'dir. Bilgilerinize. Teşekkürler. M. Afak Yanç (Not: Site ençok 420 karakterli mesaj kabul ediyor) Mesajları en sondan en yukarıya okuyunuz lütfen.)
Göknet'in sonucuna bakarsak, sizde olan VDSL de "Modülasyon 8" altında çalışabileni, burada ancak 50-54 Mbps arası (teorik) DL hızı alınabilir. 100 Mbps (ya da yakını) bir teorik DL hızı alınabilmesi için "Modülasyon 17a" altında çalışan VDSL gerekiyor.
Orada bir de santrale olan uzaklık çıkıyor (bu gerçek Santral'e olan uzaklık değil de sizin hizmet alabildiğiniz saha dolabına olan uzaklıktır...). Zira isteğim üzerine Göknet sitesinden yaptığınız sorgulama sonucu da ilginç. Siz tamam ADSL kullanabiliyorsunuz da binanızda VDSL kullanalar da öyle ahım şahım bir VDSL kullanamıyorlar.
Gıbırnet veya Netbone gibi alternatif ISS'lerin sorgulama sitelerinden. Sizi üzebilecek bir sakıncası yok, o bakımdan müsterih olunuz. Bu sitelerden sorgulamada aynı zamanda sizin mevcut (ADSL'li) durumunuzun da statüsü ortaya çıkar.
Üst